| Roxy1993 a întrebat:

Cum imi pot scoate vopseaua de par de pe scalp(de pe pielea capului)? M-am vopsit roscata si mi-a ramas un fel de portocaliu pe piele, se vede urat.Multumesc frumos!happy

4 răspunsuri:
| corinusdeplus a răspuns:

Buna,vopseaua de pe scalp se ia dupa prima spalare in care iti masezi scalpul. Pune o caciulita in cap sau prinde-ti parul intr-o coada pana atunci si nu se mai vede.

| carmenita a răspuns:

Pune pe un tampon de vata acetona sau otet.Eu asa fac mereu

| SimilarToRain a răspuns:

Si eu ma vopsesc roscata, si am pielea rosie. Dupa ce ma clatesc, ma spal de 2-3 ori cu sampon, si frec bine pielea pana ramane alba. Poate nu e recomandat, dar macar nu am pielea rosie a 2a zi.

| Lovekills a răspuns:

Eu stiu ca iese cu apa si sare de lamaie.