| George1204 a întrebat:

Buna, uneori mi se face pielea de gaina la cap, este o senzatie de amorteala, intepaturi si dureaza cateva secunde, pe o parte a capului. Cand imi iau sosetele mi se face pielea de gaina la cap..nu-mi dau seama daca este de la piele, de la scalp sau daca nervii cauzeaza asta. A mai intampinat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Cati ani ai George? ai trecut recent prin ceva traumatic? suferi de vreo afectiune?

| George1204 explică (pentru Lupică27):

30, nu am nimic, analizele sunt f bune. Doar senzatia asta

| Lupică27 a răspuns (pentru George1204):

Cum zic si ceilalti, la neurolog cred si eu ca ar fi bine sa mergi, cere sfatul medicului de familie.

| sweetys a răspuns:

Si eu patesc asa, dar nu am stat sa observ in ce moment si conditii se intampla fenomenul de amorteala/furnicaturi

| blairelovesmusic a răspuns:

Cred ca e ceva normal, nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi. Mai sunt oameni care patesc asta.

| Standt a răspuns:

De cat timp ai problema asta?
Eu te indrum serios spre un neurolog. Nu nervii, psihic, dar ceva nu e bine deloc acolo.