| axyfoon a întrebat:

Am o problema. Sunt roscata (un rosu nici inchis nici deschis, undeva intre) si vreau sa ma fac blonda fara sa ma decolorez.Mentionez ca sunt tunsa scurt si am mai fost odata decolorata doar ca iesisem un portocaliu care nu prindea nici.o vopsea.si m.am mai vopsit odata roscata si asa am ramas de 4 luni cred. Cum as putea sa ma fac blonda fara sa ma decolorez iar? ar merge un decapaj sau ceva in gen?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

@Awndre mai bine taci!

Nu iti va iesi blond fara sa te decolorezi, chiar si cu cea mai puternica vopsea vei obtine un portocaliu foarte urat.
Mai bine te duci la un salon, dar poti sa incerci si singura sa-ti bagi pudra cu oxidant de 9 sau 12%, apoi iti iei o vopsea blond cenusiu foarte deschis si in final iti va iesi un blond auriu pe care poti sa il corectezi cu un sampon violet si sa-l faci si cenusiu.Parul tau daca e scurt nu va avea asa mult de suferit deci poti sa incerci acasa...

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Merge foarte bine să te faci la salon!
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| Awndre a răspuns:

Da. Eu zic asa: Iti iei un sampon bun, care sa scoata rosul ala din par macar putin. O saptamana sau 2 incearca sa te speli in fiecare zi, mai ales daca ai parul scurt. Dupa astea 2 saptamani, rosul s-a mai dus si ramai un portocaliu( teoretic). Atunci mergi si faci un decapaj. Dupa aceea te vopsesti cu un blond cenusiu si ar trebui sa iasa...

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu mi-am decolorat parul cu o solutie ruseasca COLOR OFF, este foarte buna, dar nu decoloreaza parul natural, numai cel vopsit, dar nu arde absolut deloc parul, aici gasiti mai multe informatii: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
sau la nr de telefon : 0754921669