| rororef a întrebat:

happy cum ma pot vopsi bruneta fara vopsea, natural? am auzit de cafea dar chiar functioneaza? cat timp trebuie sa stau cu ea pe par pana la clatire? eu am parul brunet inchis dar vreau sa-l am negru. multumesc!

2 răspunsuri:
| printesa16 a răspuns:

Cafeaua este cea mai buna optiune daca doresti ca parul tau sa aiba o nuanta de brunet mai ciocolatie. Fierbe un ibric de cafea tare si aplic-o pe par cand este calda. Lasa-o sa actioneze timp de 60 de minute. Clateste bine parul. Daca vrei ca nuanta de brunet sa fie si mai inchisa fierbe coji de nuci verzi si adauga in cafea zeama lor. Lasa sa actioneze cel ptin 60 de minute. Clateste bine parul. Repeta procedeul o data pe saptamana pana ce obtii culoarea dorita. Daca ai obtinut-o din prima, atunci o data la doua saptamani repeta procedura pentru intretinerea culorii.