| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Cum pot sa ajung la blond la roșcat?
Eu sunt vopsită blonda și odată am fost rosu dar era doar nuanță și cu timpul s-a dus dar acum vreau să fiu din nou roșu aprins. Menționez că mă vopsesc acasă cu wella koleston și chiar are rezultate ok.
Mulțumesc!

14 răspunsuri:
| CassiusAlexander a răspuns:

Având în vedere că pornești de la blond, care dacă este cu adevărat deschis, este practic lipsit de culoare, cred că bine ar fi să folosești prima oară o culoare intermediară, adică: blond închis/maro deschis/copper. Ceva care să fie între blond și roșu. Iar apoi peste această culoare intermediară, poți aplica nuanța de roșcat dorită. Altfel riști ca roșul să fie lipsit de viață, fiind doar un blond sub el. Dar dacă blondul de care vorbim e din start mai închis sau mai portocaliu, poți pune direct peste acesta.

| Hurin a răspuns:

Tipic blinda rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CassiusAlexander):

Da, așa este. Mă gândesc totuși să merg la coafor și sa vad ce zice ea. Eu am pus această întrebare ca voiam sa ma fac acasă dar având în vedere că blondul e mai deschis, risc sa nu iasă cum vreau

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hurin):

Ești amuzant. Și vezi ca se scrie Blonda, nu blinda. Doar zic și eu... rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hurin):

Dacă am scris eu greșit, nu înseamnă că e de râs. Autocorectarea face multe. Dar mă rog! Cat de ușor este sa facem de alții.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Râdem de alții!

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Folosește Kober. Cu amorsă.

| Hurin a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai niste notiouni ciudate despre cum sa fi blonda. rolling on the floor In fine.

| Hurin a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai scris gresit, te-ai emotionat cand te-ai gandit la mine ca la un ursulet de plus. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hurin):

Stai liniștit. Nu am văzut cum am scris pentru că folosesc autocorectarea la tastatură.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hurin):

Stai liniștit că nu m-am emoționat!

| Hurin a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu m-ai impresionat. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hurin):

Cat de ușor este să râdem de alții doar ca au greșit o literă.
Nu e de mirare că suntem unde suntem...

| dragodana a răspuns:

Salut!
Roscatul acela vibrant care ti-l doresti mai dureaza un pic pana ajungi la el.Rosu peste blond s-ar putea sa iasa....culoarea whiskey-ului(chihlimbariu). Treci de la o nuanta la alta, adica acum esti vopsita cu nuanta 10.Treci la 10.15. Apoi la 11.etc(sunt doar exemple).