| Vyoleta_Marya_1996 a întrebat:

Cum pot sa imi ondulez si eu parul cu uscator de par cu difuzor si spuma?

5 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna! Uite cum sa faci bucle cu spuma si uscator de par: https://www.youtube.com/watch?v=Px4Cqz_VF74
Daca vrei sa faci cu difuzorul, da-ti cu spuma in tot parul si baga portiuni de par in difuzor.Mult succes!

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Pe parul proaspat spalat si eliminat surplusul de apa cu prosopul, aplici spuma uniform pe tot parul.Nu stii sa folosesti difuzorul? Nu am gasit nici un filmulet ca sa incerc sa te lamuresc,dar o sa incerc sa iti explic, sper sa intelegi. Dupa ce ai urmat pasii de mai sus,stai cu capul in jos,sau, lasat pe spate si, intr-un fel,, iti lipesti difuzorul de cap" si faci miscari circulare, in diferite portiuni ale capului, bineinteles, si cu parul inauntri.Stai linistita, nu ramai cu el prins sau ceva.Bineinteles,iti vei da seama cand e gata, cand e complet uscat.La sfarsit, nu e nevoie sa mai aplici nimic, nu il pieptana, doar aseaza-l cu ajutorul degetelor.Succes!:*

| Vyoleta_Marya_1996 explică (pentru Just0a0dream):

Ms... am incercat si chiar mi.au iesit! :*

| Just0a0dream a răspuns (pentru Vyoleta_Marya_1996):

Ma bucur!happy:*