| laura23 a întrebat:

Fetelor, cand imi ondulez parul, cu ce ar trebui sa ma dau pe par ca sa nu mi se strice buclele? spuma sau fixativ? ce spuma sau fixativ imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Anonim_8545 a răspuns:

Eu asa fac> sau de obicei nu mi-l dau cu nimic ca de la fixativ am asa un fel de par ca dupa vreo 10 spalari abia este cum era inainte
1.Il dau cu un pic de spuma sau apa
2. I-au un fir care il bag in ondulator dupa care il las cam 30 secunde.
3.Scot ondulatorul si apoi dau cu fixativ.

Daca te deranjeaza bigudiurile i-ati de acelea pentru noapte care au burete sau un ondulator nu e scump cel mai ieftin e 15 lei.
Daca vrei sa ramai la metoda bigudiurilor dupa ce le pui pe fiecare bigudiu da cu fixativ si a doua zi sigur vor fi asa cum iti place!

P. S nu te da cu prea mult fixativ deoarece vor ramane niste puncte albe care seamana cu matreata!

2 răspunsuri:
| Anonim_8545 a răspuns:

1.Il dau cu un pic de spuma sau apa*

| Ancutzzaaa a răspuns:

Fixativ nivea diamond gloss. e foarte bunwinking n-o sa ti se strice buclele. f. posibil sa tina chiar si peste noapte. depinde ce tip de par aihappy