Întrebare recomandată | IForgotMyNameAgain a întrebat:

Cum pot scapa de cearcanele adanci de sub ochi? Am incercat cu cartofi, castraveti, gheata, infuzie de musetel si nu functioneaza. Funda!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de culoarea lor. Daca ai pielea inchisa si acolo esti maronie trebuie sa folosesti creme pentru decolorare, dar tratamentele dintr-un salon specializat sunt mai eficiente.

Daca sunt vinetii si sunt cauzate de vase de sange sparte se rezolva din laser.

In orice caz, legumele nu te ajuta cu nimic decat daca le mananci. Nu exista studii stintifice care sa ateste beneficile lor aplicate pe ten. Cremele sunt destul de ineficiente pentru ca multe din ele sunt formulate prost. Poti sa aplici si ulei de migdale dulci de la plafar, e vreo 7 lei. Da luminozitate pielii.

| Jokyo a răspuns:

Va merge daca te relaxezi mai mult si te culci devreme...tongue

| IForgotMyNameAgain explică (pentru Jokyo):

Nu are nicio legatura cu odihna. Le mostenesc.

| LovingAdam a răspuns:

Heii ..si eu am aceias problema ..ar putea fi de la ficat... cel mai bine ar fi sa consulti un m
edic el va sti ce sa iti spuna

| LovingAdam a răspuns:

Daca sunt mostenite. mierea de albine doar le va descjide putin. aceasta problme doar chirugical se poate rezolva complet :3

| AndradaC99 a răspuns:

Pune-ti miere.am incercat si eu, si merge.

| KimNaNa17 a răspuns:

Daca sunt mostenite nu poti scapa de ele..sunt genetice deci fac parte din fata da, nu ai cum sa le inlaturi

| Andr3i30 a răspuns:

Ciar daca tu spui ca n-are legatura cu odihna, de fapt are.Incearca sa dormi mai mult si o sa vezi ca in timp o sa treaca.PS: aceeasi problema am avut-o s eu si am ncercat sa ma odihnec un pic mai mult si am scapat de ele.

| RuiN a răspuns:

Cearcănele sunt, pentru foarte multe femei, un adevărat motiv de stres. În unele cazuri sunt o moștenire genetică, iar dacă ești în această situație nu ai altceva de făcut decât să înveți să le acoperi cu ajutorul machiajului. Însă, în cele mai multe cazuri cearcănele sunt cauzate de oboseală, nopți nedormite, prea multe ore petrecute în fată calculatorului și alte activități cotidiene care ne obosesc ochii.

| zero1111 a răspuns:

Culca-te mult si bine 10 ore pe zi si mananca sanatos intr-o saptamana esti oke