Întrebare recomandată | ada02 a întrebat:

Bună,cum pot scoate o pată de smoală de pe o cămașa?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zmoala nu mai iese, o arunci la gunoi in fragmente taiate, sa nu o foloseasca cei care cauta prin gunoaie sau cei care miros si au pielea maronie inchisa.

| neutrino a răspuns:

Cu fierul de calcat si o hartie tip "sugativa".

| Bøøgey a răspuns:

Ai fost in vizita in Iad? smug

| Ben00 a răspuns:

Cu foarfecul.

| cristinabya a răspuns:

SA iti spun ceva. in niciun caz nu ai cum sa scoti pata de smoala de pe camasa! o idee mai creativa ar fi una ca aceasta : CUmpara-ti 50 cm de material, ia-ti un ac si o ata si taie-ti din material niste patratele sau inimioare iar apoi le cosi. SAu poti pune doar in locul in care este pata. Poti face singur acest lucru sau o poti ruga pe mama ta, bunica ta, etc. Deci... o sa ai o camasa noua, mai frumoasa :* si casa zic asa.,, peticita,, un stil care se poartawinking FUnda? Trg

| Matt01 a răspuns:

Incearca intai cu niste ulei (floarea soarelui) si daca nu merge da-i cu ceva pe baza de petrol (benzina, motorina) sau niste diluant de vopsea. Oricum, un fel de pata tot o sa ramana. Sper ca te-am ajutat! Primesc funda? big grin

| ada02 explică (pentru Matt01):

Multumesc,m-ai ajutat enorm big hug :*

| cristinabya a răspuns (pentru Matt01):

Cum naibi cu ulei> poate pata se face mai mare de la ulei!

| denisacatrina a răspuns:

Eu stiu ca poti sa o scoti cu gaz otet si sare de lamaie bafta