| alexutzaa09 a întrebat:

Buna baieti si fete! Am o mare problema, nu pot scoate o pata de pasta corector de pe o camasa, ce solutie imi dati?

11 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Foarfeca!

| alexutzaa09 explică (pentru zdrangoi):

laughing)) corect! imi fac si model laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru alexutzaa09):

Sa nu pui clor pentru ca o sa ti se decoloreze materialul, in cazul ca e colorat si nu alb.
Si daca chiar tii la camasa, cauta o emblema, ecuson, ceva pe care sa-l cosi peste pata.
De exemplu crocodilul de la Lacoste sau altceva. (de pe la niste blugi vechi, tricouri, etc.)

| stlucian a răspuns:

Incearca sa razi pata aia de pe camasa cu unghia sau freci cu o perie uscata (de unghii) apoi speli(pentru ca mai raman niste urme)cu apa calda si detergent. thumbs up

| alexutzaa09 explică (pentru stlucian):

Camasa e dintr-un material elastic...pff nu prea se ia x_x

| stlucian a răspuns (pentru alexutzaa09):

Incearca cu :

http://ladys.ro/index.php?cPath=257 :-bd

| SuperTinista03 a răspuns:

Freaca cu apa, sare si clor. La mine asa iesit.

| alexutzaa09 explică (pentru SuperTinista03):

Le amestec? happy

| alexutzaa09 explică (pentru SuperTinista03):

Le amestec?happy

| zdrangoi a răspuns (pentru SuperTinista03):

Daca materialul e colorat se decoloreaza de la clor.
Poate tu ai avut ceva de culoare alba.