| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa mi-se usuce cosurile?

11 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Nu incerca cu spirt, eu m-am dat si mi-au iesit si mai multe cosuri. Sucul de lamaie e solutia ideala.

| Hăgiul a răspuns:

Să-ţi spun cum a mers la mine.

1. Te speli cu săpun bine pe toată faţa (nu contează dacă doar o parte este acoperită cu acnee)
2. Prepari o cremă din banane (le iei de la magazin şi le storci într-un bol, făcând o cremă. De notat că bananele ar trebui să fie coapte.) şi o aplici pe faţă, stai câteva ore liniştită şi după o dai jos.
3. Aplici de câteva ori tratamentul acesta şi nu le mai spargi.
4. Nu-ţi pierde speranţa.

| anUcy a răspuns:

Eu nu am probleme prea mari cu cosurile, insa le fratele meu a functionat cu miere pe fata.Inca ceva:nu da cu spirt deoarece o sa iti iasa mai multe.

| Kassandra1408 a răspuns:

Fugi la farmacie si cumpara rivanol solutie - o folosesti de 3 ori pe zi iar in cateva zile nu mai ai probleme. Nu mai folosi alte produce cosmetice: fond de ten, lotiune autobronzanta. O crema ieftina si buna (naturala) este cicatrizin care usuca cosurile si vindeca urmale lasate de acestea. Multa bafta - eu am inceput un tratament pentru acnee de 10 zile iar in a doua zi deja arat mai bine.

| Anaeli a răspuns:

Spala-te bine pe fata, apoi pune usturoi romanesc zdrobit, mai mult sucul din el.

| Lynna a răspuns:

Buna. Incearca sa-ti dai cu o jumatate de lamaie pe fata. La mine functioneaza.

| TrustMe a răspuns:

Cu uscatorul de par.

| Min_2759 a răspuns:

Foloseste Argila :]...e foarte buna pentru ten... funda? smug

| Leylla a răspuns:

Eu procedez in felul urmator:mi le storc pana iese putin sange(ca sa nu mai ramana ceva ca altfel se infecteaza), apoi imi dau cu spirt, las putin sa se usuce spirtul si ma dau cu o crema pe nume Brevoxyl...e foarte bine...mie spre exemplu mi se usuca datorita acestei creme.Se zice ca nu e bine sa la storci, dar poti sa stai cu el si saptamana ca tot nu trece.Asta e parerea mea si sper sa te fi ajutat. Fundita?

| rmr12 a răspuns:

Foloseste Zineryt in fiecare seara

| LuffySecondGear a răspuns:

Date cu spirt.eu nu am pe fata dar am pe brat langa umar dar daca ma dau cu spirt imi trece