| baby C a întrebat:

Cum pot sa fac sa se usuce cosurile de pe fata mea?

8 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Pune vata cu spirt pe ele. Dupa ce trec spala-te des cu apa si sapun pe fata.

| lola a răspuns:

Nu te spala cu sapun pe fata.Usuca foarte tare pielea.Asa mi-a zis cosmeticiana mea.Foloseste Zineryt. E destul de bun...adica eu inainte sa il folosesc aveam niste cosuri naspa si dupa 3-4 zile au disparut aproape de tot.Acum am fata curata [bine mai am 1-2.]si de obicei chiar daca ma demachiam in fiecare seara si tot tacamu' aveam niste cosuri urate.Indicat ar fi sa renunti la fondul de ten, asa mi s-a spus, dar eu nu am renuntat la el si tot a avut efectbig grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sapun cu sulf.

| marsy a răspuns:

Foloseste solutie de galbenele. usuka cosurile si nu e skumpa deloc. intreaba la farmacii
:*

| den a răspuns:

Pune pasta de dinti pe elebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut, pana la urma tot apa cu sapun, pielea se usuca daca folosesti un sapun cu multa soda in compozitie sau prevazut sa degreseze la maxim, dove este foarte bun, daca totusi pielea este uscata, un strat subtire de niveea, dar dove va este suficient, are si crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iti recomand Zinerytwinking si la mine a dat rezultate ca si la @lola happy m-a ajutat multbatting eyelashes

| darkerthanblack a răspuns:

Zineryt functioneaza si la mine. Chiar nu ma asteptam sa aiba asemenea efect dar e chiar foarte bun. Costa in jur de 30 de ron