| lacaramioaralarisa a întrebat:

cum sa ma epilez acasa in zona intima? Sunt fata. Am 16 ani dar nu vreau cu lama ca se face urat cu ceara dar de care este special pentru asa ceva? Si cat costa? Doare tare?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu-ti recomand sa nu te faci macar primele dati singura cu ceara acasa. Du-te la un salon, si cand te obisnuiesti cu tehnica si durerea incearca sa te faci singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista ceara de unica folosinta, la borcan sau sunt alea tip stick pentru care trebuie sa-ti iei si un incalzitor universal de la un magazin de cosmetice.
http://www.mkd-medicale.ro/rezerva-ceara-pentru-epilat-titan-rosa.html

De durut doare, acum nu stiu cat suporti tu. Ar fi ok sa te faci cateva sedinte la salon ca sa ai ceva rezistenta sa te faci singura. Eu stiu ca ceara traditionala se incalzeste mai tare decat cea de zahar, eu am incercat-o doar pe cea de zahar si imi place mult. Cu castile in urechi si un playlist de stand up comedy nu mai simt nimic.:))

| anonim000x a răspuns:

Iti spun din proprie experienta :fă-te cu benzi. Am încercat si eu pentru prima oara acasa si mi se pare ca a iesit ok.
P. S. Pe mine chiar nu m-a durut aproape deloc, dar trebuie sa recunosc ca eu sunt genul de fata care suporta cu uşurinţă tot ceea ce ţine de smulgerea parului.