| adela234 a întrebat:

Buna big grin am mai pus inca o intrebare ieri in legatura cu vopseaua naturala,facuta acasa (ceai musetel etc), care dintre voi ati incercat ceaiul de musetel sau sucul de lamaie pentru a va deschide nunata parului? vreau sa stiu daca chiar sunt rezultate.big grin

8 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu o să îţi deschidă nuanţa părului,doar o să-i dea nişte reflexii aurii,asta dacă ai părul şaten spre blond. Lămâia e bună,dar nu o să-ţi deschidă prea mult,abia dacă se vede + că folosită excesiv îţi poate usca părul. Îţi recomand să te faci cu nuanţator, dar dacă ai părul închis la culoare, nu se vor vedea mari diferenţe. Dacă vrei neapărat blond, poţi să-l decolorezi, dar o să îţi arzi părul. Du-te la salon.

| adela234 explică (pentru AikkoxD):

Eu vroiam sa mi deschid putin nuanta parului sa vad cum mi ar sta cu o nuanta mai deschisa.si daca mi ar sta bine cu acea nuanta m as vopsi.dar nu inainte de asta pentru ca apoi o sa regret daca ma vopsesc. merci oricum :*

| AikkoxD a răspuns (pentru adela234):

Atunci încearcă www.taaz.com
vezi dacă îţi stă bine cu altă nuanţă şi apoi te vopseşti. Nuanţatorul se ia la 2-3 spălări, nu e permanent.

| 6111992 a răspuns:

Buna eu sunt bruneta si vroiam sa ma vopsesc un saten si am incercat sa imi deschid un pic parul am folosit ceai de musetel si zeama de lamaie amestecata cu apa calduta la sfarsitul fiecarei spalari, am folosit si sampon cu musetel si a dat rezultate nu rezultate spectaculoase dar a mers, la soare se vedea foarte bine ca am parul mai deshis mi-a placut si m-am vopsit satena acum. Poti incerca nu ai nimic de pierdut.

| dianalalala a răspuns:

Eu sunt apropae bruneta am parul saten inchis si am folosit ceaiul de musetel si lamaia de 3 saptamana si chiar mi-a dat rezultate happy Eu zic sa-l incerci nu ai nimic de pierdut

| adela234 explică (pentru dianalalala):

Eu sunt satena si as vrea sa deschid putin cu 2 nuante macar...crezi ca da rezultate? oricum chiar n am nimic de pierdut...ms :*

| dianalalala a răspuns (pentru adela234):

Sigur o sa prinda in maxim o lunawinking

| adela234 explică:

Nuanta* am vrut sa spun big grin