| anonim_4396 a întrebat:

>Buna!big grin<
am si eu o intrebare: fetelor, voi cum va "protejati"lacurile de unghii ca sa nu se intareasca? va rog spuneti-mi si mie ce faceti cu ele unde ele tineti etc. ca sa evit si eu aceasta problema
Multumesc anticipat!:*

10 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Trebuie sa le ti intr-un loc ferit de caldura si razele soarelui.si sa le ti bine inchisehappy daca "simti" ca se usuca pune putina acetona(cateva picaturi) si agit-o bine happy

| chibiusa a răspuns:

In primul rand nu-mi cumpar foarte multe in acelasi timp.
le tin intr-un dulapior unde am toate chestiutele mele, dar cel mai important este sa nu le lasi deschise.
oricum, pe mine ma tine lacul de unghii cam 1-1/2 luni, dar daca-l tii cu lunile (sau anii) clar se intareste

| TraaLaa a răspuns:

Tinele undeva la racoare, inchis.
daca se intaresc... poti sa pui putin spirt! Nu acetona, dimpotriva acetona le va usca! TRUE!
http://fashionourvoice.blogspot.com/

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Tine-le la o temperatura intre 10 si 25 de grade. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru toate raspunsurile!big hug

| Patriciia a răspuns:

Nu le tine la caldura, langa calorifer etc... tinele in baie pe un raft sau undeva unde nu patrunde soarele, daca se intaresc le poti repara daca adaugi acetona in compozitia lacului, ...cu placerebig grin

| mony_3128 a răspuns:

Tinele intr-un loc racoros (cum ar fi in baie). cand se intaresc putin punele putina acetona si apoi agita-le.

| Alinutzaa95 a răspuns:

Eu le tin intr-un sertar sh am si eu f multe, dar eu pentru a nu se usca le pun putina acetona (cateva picaturi) sh o agit putin.

| Corinastf a răspuns:

Ti le pui intr-un loc racoros cum ar fi in baie numai sa nu fie umed

| Nico_4592 a răspuns:

Cunosc pe cineva care le depoziteaza in frigider suna ciudat dar pare sa aiba efect le scoate doar cand le foloseste si dupa aia le baga inapoi tongue sper ca ti-a fost de ajutor big grin