| Rombix a întrebat:

Tineti la igiena voastra orala? Ce faceti ca sa o protejati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ma spal pe dinti dupa fiecare masa cu Gennadent (Argentum de obicei), la nevoie clatesc cu Hofident Q10 si folosesc Bucoprotect uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalat pe dinti si km de ata dentara. Verificat la 6 luni la stomatilog.

| IIIshaneIII a răspuns:

Mancam multa ceapa si usturoi

| Anonim9114562123 a răspuns:

Ma spal de doua ori pe zi pe dinti (ca sa nu am carii, si sa nu ingalbeneasca) si dupa orice mancare principala beau un pahar de apa ca sa imi clatesc gura.