| anonim_4396 a întrebat:

adresez o intrebare fetelor : Mi-am pus unghii cu gel si vreau sa imi fac o intretinere la salon/sau la o prietena puteti sa-mi spuneti ce-ti face la aceasta intretinere in ce consta.

1 răspuns:
| bozioru a răspuns:

Sunt baiat, dar am fost la prietena mea cand si-a facut unghiile cu gel.
Intretinerea o sa te coste undeva intre 40-60lei, mai mult nu isi merita banii.
Pentru o unghie o sa stai cam 2 minute, deoarece o sa iti puna unghiile, dupa o sa ti le taie la lungimea si forma pe care le vrei, dupa o sa ti le sflefuiasca putin, dupa care ti le pune la un aparat cu lumina UV care o sa usuce gelul.
Cand le vei duce sa le intretii o sa ti le slefuiasca si o sa ti le puna la aparatul UV.
Inca ceva, in timp de la atata slefuit unghia falsa ti se va duce si va ramane cea originala, numai ca la marimea celei falsewinking