| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Dacă la 14 ani te fardezi, adică mă refer doar puţin rimel zilnic ce poate să. mi afecteze?
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| emima a răspuns:

Pai daca te dai cu rimel/creion poti face conjuctivita daca folosesti pudra/fond de ten la 30 de ani arati ca la 40 45

| DouaPuncteD a răspuns (pentru emima):

Vreau sa mentionez ca mereu ma demachiez dupa ce vin de la scoala...

| emima a răspuns (pentru DouaPuncteD):

Mai bine inainte de a folosi fond de ten a-i folosi o crema inainte

| DouaPuncteD a răspuns (pentru emima):

Nu ma dau cu fond de ten cu nimic. Nu am cosuri, am o fata curata doar cu putin rimel, si atat.

| emima a răspuns (pentru DouaPuncteD):

Daca folosesti doar rimel nu te afecteaza cu nimic

10 răspunsuri:
| wertori a răspuns:

Nu are cu ce sa te afecteze atat timp cat te demachiezi si folosesti crema si fond de ten pentru tipul tau de ten. Degeaba umbla mituri cum ca peste 10-15 o sa arati,, groaznic '' sunt doar niste prostii. Sincer, sunt fete care nu s-au dat cu nimic si arata mai rau ca celelalte. Deci, nu te lua dupa spusele unora.

| darrio2007 a răspuns:

Ai sa arati mai batrana decat varsta ta.

| valentynrobert a răspuns:

Iti afecteaza tenul si la 23 24 de aini os sa arati de 30 31!

| iulicika1414 a răspuns:

Nu mai patesti nimic, eu am 16 ani dar ma fardez de la 13, ce e drept imi si place, efectul la batrintezte il vei observa dar cred ca atunci nu iti va mai trebui sa arati asa de bine.si depinde si daca folosesti crema, adica daca crema e recomandata la o virsta mai mare ai face bine sa nu o folosesti. succes!

| rlk1234 a răspuns:

Pai acum no sat afecteze dar peste 10 ani cam asa da cred ca o sa afectezebig grin iar daca iti dai cu fond d ten sau pudra pe la 20 30 d ani o sa ai un ten ca de babalaughing nookhappy funda?

| alfredas a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic daca te si demachiezi. Foloseste si o crema de zi ca sa iti protejezi tenul. Doar ca, mare atentie, sa iti alegi o crema care sa se potriveasca la varsta ta.