| anaandreea100 a întrebat:

Bună,dacă nu am fost vopsită niciodată si aș vrea să mă fac blondă acasă,cumpărându-mi decolorant, este posibil să mi iasă mai multe culori în cap? Prin asta ma refer dacă este posibil să iasa blond pui.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil acasa, fiindca trebuie o decolorare facuta de o profesionista, la coafor, ca altfel nu-ti iese acasa.
Apoi, decolorantele din comert nu au aceeasi putere de decolorarea ca cele de la coafor, fiindca acelea sunt produse profesioniste cu chimicale puternice, care nu se vad in comert, fiindca nu se pot da pe mana oricui, sa-si arda parul sau sa-i cada in ochi si sa ramana fara vedere.

| sierra1 a răspuns:

Poți liniștită să faci asta acasă DAR funcție de lungimea părului, ai putea avea nevoie de 2 kituri pentru vopsire

| OanaChris a răspuns:

Facand asta acasa nu la salon, nu doar ca e posibil sa iti iasa mai multe culori, ci e posibil sa ramai fara par in cap. Am vazut cateva cazuri.