| AndreeaFrummmmmm a întrebat:

Astăzi mi am făcut program la coafeza mea ca sa ma vopsească blonda dintr un saten cu nuanțe de roșcat. Mi-a spus ca dacă vreau sa iasă bine și sa nu mi afecteze parul rău trebuie sa folosească nu știu ce decolorant mai scump. Credeți ca va ieși blond sau voi avea pete de culoare?

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Eu a trebuit sa ma decolorez de doua ori ca sa imi iasa blond. Prima oara am incarcat cu colorant 6 amestecat cu 9, iar a doua oara cu colorant 9. Si ambele au acelasi pret.

| thinkro a răspuns:

Dacă foloseşte decolorant, sigur iese blond fără nici un fel de pete.

| Cristiana4 a răspuns:

Depinde de puterea decolorantului. Daca este puternic, este posibil sa ti afecteze parul, însă daca coafeza este specializată in asa ceva ai șanse mari sa ti iese blond. Cu siguranta nuanță dorita iti va iesi abia din a doua oara. Eu prefer deschiderea nuanței parului prin Șuvițe, astfel nu afectează atat de mult parul. O seara frumoasa