| CarameleCuLapte a întrebat:

Bună TPU,
Dacă sunt satena închis (nici chiar bruneta) și folosesc vopsea fără decolorant, pot sa mă fac blonda (măcar blond inchis)?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Chiar daca ai avea par negru tot ai putea sa te faci blonda dar trebuie sa te vopsesti de 2 ori una dupa alta! happy

| VibeTrix a răspuns:

Stai stai. Am inteles ca ai doar 13 anisori. O fetita foarte mica. Cum te poti vopsi la varsta asta? Parintii? Oh my fuc*ing girl!

| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Da. Si eu am culoarea parului naturala saten si mi-a iesit un blond auriu superb dupa ce m-am vopsit. Nu m-am decolorat si am ales o vopsea fara amoniac, mai exact Nectra Color de la Schwartzkopf in nuanta 1000. Daca vrei sa iasa mai blond, poti folosi nuanta 1020. Daca ai parul lung, trebuie sa folosesti 2 cutii pentru o acoperire buna, mai ales prima data.