| anonim_4396 a întrebat:

Sunt vopsita un blond spre portocaliu oarecum si au inceput sa imi creasca radacinile.Cum pot ajuge la un blond cenusiu acasa? De preferat fara decolorant

2 răspunsuri:
| mimi0202 a răspuns:

Cred ca singura metoda ar fi decolorantul(metoda folosita acasa). Se poate obtine si prin vopsire, dar cred ca la salon. happy

| llSuperwoman a răspuns:

Nu ai cum sa il faci acasa, decat daca esti dispusa sa cumperi 50 vopsele si sa te vopsesti non-stop pana iese, eventual sa mai ramai si fara par in cap. Daca vrei sa schimbi culoarea mergi la cineva care se pricepe, la un salon bun sau ceva de genul. Nu te duce la orice salon pentru ca nu toate angajatele se pricep, blondul e o culoare greu de mentinut. Nu te juca cu decolorantul pentru ca iti poate distruge parul foarte rau, e de preferat daca te-ai decolorat o data sa nu o mai faci