| kdnkdf a întrebat:

Hei :p. In curand vine halloweenul iar noi la scoala dam petrecere. Cu ce sa ma costumez? As vrea niste costume facute acasa, ca nu am bani eu acum sa dau milioane pentru un costum. Ma gandeam la diavolita si am o rochie rosie, pana la genunchi, dar nu imi place si faza e ca e decoltata iar eu nu port sutien ci bustiera! Si nu stiu, vreau ca confectionez ceva acasa doar ca eu nu am fuste scurte, scurte, logic am 11 ani! Dar ce sa fac? Ma gandeam ca la aceea rochie sa o tai putin si sa o desenez! Imi fac niste cornite din hartie, un machiaj strident! Dar incaltamintea? Mama are niste cizme rosii superbe lungi, si vreau sa le iau dar faza e ca nu ma lasa! Dati-mi idei ce sa fac sa imi confectionez un costum de halloween reusit!

10 răspunsuri:
| kdnkdf explică:

Pentru iuiu: da, am facut si au fost vrajitoare, draci, si mai multe, dar faza e ca aveau doar masca stii, nu erau costume cu adevarat super. Mai da-mi idei ca nu mai am.

| maya_1225 a răspuns:

Eu m-am imbracat in politista, am luat niste haine de la un politist dar am folosit doar camasa, bastonul si chestia aia de pus pe cap, in rest mi-am luat niste colanti mulati si cizme inalte cu ochelari de soare si un pistol de jucarie. Pot sa spun ca am fost cea mai tare si directorul m-a felicitat. Bafta!

| rOckx3 a răspuns:

Eu anul asta sunt Zombie=]] Poti fi si tu deci: Blugi rupti de perferat negri, un tricou negru rupt in forma de 2 ochi si o gura stranie [cred ca ai vazut fata aia de la vocea Romaniei] La pantofi nu sunt prea sigura dar cred ca imi iau niste ugg-uri negri sau tocuri. In legatura cu intrebarea ta la papuci i-ati ugg-uri sau balerini.Nu cred ca ar fi adecvat varstei tale cizmele mamei tale cu tocuri.
-Funda? -

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un tricou si niste pantaloni de aceeasi culoare rupe-i peste tot si fata masca cool zice lumea ca esti zombie

Alte răspunsuri
| deadeutsa a răspuns:

Eu am un costum foarte tare. Bine de fapt mi-l fac. Ai nevoie de: niste strampi sau colanti negri care nu-ti mai trebuie, o fustita neagra si un tricou negru (sau o rochita cam pana la genuchi), si niste machiaj (ruj si fard de pleoape daca vrei). Deci...iti faci cateva gauri in colanti sau strampi, iti iei rochita sau fustita si tricoul, te dai cu ruj rosu aprins pe buze, te fardezi cu fard care sa iasa in evidenta (verde deschis, albastru deschis, rosu, negru etc.) si daca vrei te faci cu creion de ochi pe fata (ceva in genul unor cusaturi). L-am gasit anul trecut pe internet, insa nu l-am folosit. Sper ca te-am ajutat. Si iti multumesc pentru ca mi-ai amintit de el, mi l-am aminitit dupa ce ti-am citit intrebarea. Aaa da, era sa uit...pantofi negrii, daca vrei cu toc daca nu, nu. Pa:*

| gabriela_9172 a răspuns:

Pai,eu vreau anul acesta sa am imbrac in draclaughing am o prietena care are cornite din alea care se pun pe cap si sclipesclove struck Is superlove struck si ma imbrac in rosulove struck incearca si tu:X:X sper ca ti-am dat o idee buna:X

Alte răspunsuri
| iulissh a răspuns:

Acum cautam si eu ceva. Cea mai tare pe care am vazut-o la o fata din clasa mea, a fost asa: colanti negri, bluza neagra, par intins, papuci negri, fata alba, buze negre=MIM! SIMPLU! A si castigat la noi in clasa. Voi anul trecut ce-ati facut? (daca ati facut) ca sa-mi dai si mie idei! Sau au mai fost tiganci pe la noi, diavolite (fusta neagea, cizme, tricou rosu/negru sau camasa alba, si capa rosie si parul facut, eu stiu... ondulat, tapat, coc lejer), cowgirl (fusta de blugi, cizme maro daca ai, palarie, camasa in carouri legata sa ti se vada buricul)|stai sa ma mai uit la poza sa-ti zic exact ce-au fost astea|(clar ai nevoie de machiaj, ma gandesc ceva tare, in ton cu tema costumului), am mai avut 2 vaduve negre (imbracate in negru (rochie, papuci, bluza/tricou)si aveau un machiaj, lacrimi pe fata, vanatai, panza de paianjen, par facut un fel de coc in varful capului, buze visinii). Ce sa mai zic, poti sa mergi si la second si ce ti se pare mai interesant, iti iei la 5 lei, tai, rupi, cosi, repari si-ti faci costum! Eu anul trecut am fost inspirata dintr-o poza (emo-school girl):bluza negru cu roz strident, fusta neagra scurta, cizme lungi si negre de piele, par tapat, machiaj strident! Noroc ca am fost in juriu si n-a trebui sa particip ca pierdeam! laughing Oricum eu vreau sa te interesezi daca pe la voi pe la scoala s-a facut asa ceva si sa-mi dai si mie idei de costume. Sper sa-ti fie de folos! iuiu

| iulissh a răspuns:

Sunt cea dinainte... iuiu big grin. Vezi ca daca te faci mim sa-ti faci cu negru un zambet mare pe fata (straniu, clar). Si la cowgirl neaparat o curea mare si aceeasi culoare ca cizmele in talie! Astept sa ma ajuti si tu! iuiu