| inger02 a întrebat:

dau funda cui ma ajuta! as vrea o masca de fata buna pe care o pot cumpara din magazin. as vrea o masca hidratanta sau sa faca tenul catifelat si fresh. cine stie cam unde pot sa gasesc si cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Eu zic ca cele mai bune masti sunt cele naturale, facute in casa. Iar cea mai buna masca pentru fata este mierea.
Mierea in stare pura reprezinta un tratament excelent pentru acnee, datorita continutului de potasiu, acesta distrugand bacteriile.

Nu manca bananele, fa-ti din ele o masca faciala minune!

Daca iti vei rasfata tenul o data pe saptamana cu mixul minune, vei face semnele batranetii sa intarzie sa apara.

Amesteca putin piure de avocado, cu miere si uleiuri naturale. Aceasta combinatie iti va hrani si iti va hidrata pielea. Produsul provenit de la albine mentine umezeala pielii si pastreaza fata moale si supla.

Combina parti egale din miere si iaurt si apoi intinde amestecul pe fata. Dupa 15 minute o sa ai o fata care va straluci de sanatate.

In cazul in care suferi de modificari ale culorii faciale, amesteca o lingura de miere cu o lingurita de suc de lamaie. Cele doua produse vor lucra impreuna pentru a estompa petele aparute pe masura ce inaintezi in varsta. Si pistruii pot sa dispara cu ajutorul acestei masti.
Mai multe vezi aici http://www.kudika.ro/......tural.html

2 răspunsuri:
| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Din magazin nu stiu, dar am vazut la Avon in catalog ceva de la Planet Spa. Era in jur de 30 de lei (200 de ml) si fetele care au folosit-o au fost multumite happy

| beki13 a răspuns:

Masca cu argila e cea mai buna, si e si ieftina, 1 leu plicul.Incearca,citeste pe spatele pliculetului.