| Kasia a întrebat:

Sora mea are ten gras si ar vrea sa stie care este cel mai bun lapte demachiant pentru tenul ei.As prefera detalii, de unde il poate cumpara si cat costa. Funda

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Plafar, sunt bune cele de acolo. Costă între 10 și 20 ron.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Lapte demachiant pentru ten mixt l'oreal triple active sau laptele demachiant hidratant Nivea aqua effect.ambele costa aproximativ 23-24 lei

| Bondarel99 a răspuns:

Pt ten gras e mai bine sa folosesti gel demachiant si apoi lotiune tonica.Eu folosesc lapte demachiant doar pentru ochi.

| William a răspuns:

Laptele de camila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici ceva,
http://www.elemental.eu/blog/lapte-demachiant-pentru-ten-mixt-sau-gras.html
Te pup!

| LoriLoL a răspuns:

Nu este neaparat unul cel mai bun important este sa fie pentru ten gras..eu iti recomand produsele pure system de la yves rocher.sunt foarte bune..si spre deosebire de majoritatea prod astringente, nu usuca pielea dupa o indelunga folosire.(altele:loreal..niveea)

| DoctorChucky a răspuns:

Lapte de caprawinking Poate sa se dea cu el pe fata fara nici-o problema... Dar, acesta este bun si pentru inlaturarea ridurilor thinking Sper ca te-am ajutat. Pupici kiss. Funda?

| mirelu a răspuns:

Buna Kasia, sunt faramcist si pot sa iti spun ca pentru un ten gras, cel mai bun lapte demachiant este acela care are incorporat in el niste buretei vegetali care absorb excesul de sebum si astfel regleaza problema. Acest lapte este bine sa il insoteasca cu o lotiune tonica identica, din aceeasi gama si o crema care si ea sa contina acei buretei. Daca sora ta vrea detalii, poate lua legatura cu mine. Pup

| NebunaDinCartii a răspuns:

Demachiantul nu tine de ten. De ten tine mai mult crema pe care o folosesti. Daca doreste crema pentru tenul gras uitate intr-o brosura AVON si vei gasi ce cauti. Have a nice day! :*