| Angeleyes a întrebat:

Dauneaza parului meu daca folosesc un tratament pentru regenerare cu petrol si pe langa asta mai folosesc si o masca pentru par gras facuta in casa?(inca nu le-am combinat dar inainte vreau sa stiu daca se poate).

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să la faci separat una de alta, la un interval de câteva zile. De ce? Îmbâcsești prea mult părul și riști să te trezești cu el că se îngrașă foarte repede deoarece nu mai respiră. Din dorința de a face bine poți greși.
Pa, pa.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai zic sa nu le amesteci. fa totul pe rand. alegeti prioritatea si tratamentul celalalt lasa-l pe mai tarziu. nu de alta dar risti sa incarci firele de par si astfel dereglezi sebumul( tenta aia de par uleios) si vei avea un par foarte gras de care greu mai scapi.