| anonim_4396 a întrebat:

imi poate spune cineva un tratament sau o masca ceva impotriva caderii parului si pentru regenerare? plss... am folosit o multime de samponuri dar nu m-au ajutat cu nimic! dau funda desigur pentru cine imi da un raspuns folositor...multumeschappy

Răspuns Câştigător
| EJelly a răspuns:

Cele mai bune s-au dovedit a fi tratamentele naturiste in cazul meu ( si nu numai). Cumpara de la farmacie un flacon cu ulei de ricin (100 de ml- in jur de 10 lei). Inainte de baie cu aprox 2 ore amesteca o cantitate de ulei (cat consideri ca ai nevoie, depinde de lungimea parului) cu putin otet si un galbenus sau doua de ou (la fel, depinde de lungime). Stai 2 ore cu aceasta masca si apoi spala-te normal cu sampon si clateste-te bine. Eu cred ca frumusetea si sanatatea merita orice sacrificiuhappy Succes

4 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Pe mine m-a ajutat foarte mult un tratament cu extract de placenta. Sunt niste fiole pe care le-am gasit in Auchan si costa in jur de 20 de lei. Tin sa spun ca am folosit foarte multe tratamente, dar acesta m-a ajutat cel mai mult.
De asemenea mastile cu diverse uleiuri sunt foarte bune. Eu imi fac o data pe saptamana o masca cu 2 lingurite cu ulei de ricin, o lingurita cu ulei de nuca si o lingurita de vitamina A uleioasa. Le amesctec foarte bine, apoi le intind uniform pe par si le las sa actioneze 4-5 ore, dupa care ma spal cu un sampon impotriva caderii parului. Eu am unul de Gerocosen si sunt multumita de el.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Delia39 a răspuns:

Buna poti amesteca intr-un bol ulei de ricin; ulei de masline; vitamina A si un galbenus de ou:*.Si poti sa invrtci un sampon nu stiu cum se cheama e alb si scrie pe el sampon cu extract de propolis:*.

| Raluca1995 a răspuns:

Poti folosi gama de la gerovital! sunt foarte bune!

| EJelly a răspuns:

Da