| kitty947 a întrebat:

De cand ma stiu am avut unghiile foarte urate.Sunt extrem de moi si de accea nu am putut sa le las niciodata lungi sad Se rup foarte usor, sunt casante si se exfoliaza.Pe langa asta, cuticulele si pielea din jurul lor e foarte uscata si se desprind pielite. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Fa o cura de Calciu +Vit D3 si de 2 ori pe saptamana tineti unghiile in ulei de masline caldut, 15 min.In rest, aplica pe unghii un lac tratament cu calciu si vitamine( gasesti la cosmetica).

2 răspunsuri:
| adryanna_7314 a răspuns:

Cica pentru intarirea unghiilor s iti bagi unghiile in ulei incins

| iulia_3850 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de calciu ...si daca ai luat si nu s-a intamplat nimica incearca calciu cu vitamina D este ceea care iti tine calciul in organism(eu am luat si acid folic pentru sarcina si atunci mi-am reparat si eu unghiile)