| NadyPorahy a întrebat:

De câte ori pe săptămână este bine să îți speli părul?

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

De câte ori ai nevoie, o data la 3 zile cred ca este suficent

16 răspunsuri:
| TristanTzara a răspuns:

De oricâte

| teli92 a răspuns:

De cel putin 3-4 ori pe saptamana

| RAY a răspuns:

Oamenii cu acest tip de păr ar trebui să evite să-l spele de mai mult de două ori pe săptămână, deoarece au deja puține uleiuri naturale. E necesar să folosească un balsam pentru a-și recăpăta uleiurile și pentru a păstra echilibrul.

https://andreeabanica.com/......ul-de-par/

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De 2 ori.

| Bondarel99 a răspuns:

Cand se ingrasa.

| Anonim6669990 a răspuns:

Nu contează. Îl speli de câte ori e nevoie. Chestia aia că dacă îl speli de mai mult de 2 ori pe săpt dă aspectul de păr lins, uleios e vrăjeală. Aspectul ăla e din cauza modului în care speli părul sau felul de produse cu care îl speli.

| Catrice a răspuns:

Medicii/cercetătorii recomanda ca parul sa fie spălat cat mai rar deoarece asa nu se îngrașă mai repede.

| Felys a răspuns:

Eu ma spal o data pe saptamana si e perfect, atunci cand ma spalam de doua ori era mai uns ca acum, eu stiu ca medicii recomanda o data pe saptamana spalatul pe cap indiferent de ce tip de par ar fi

| mgtow a răspuns:

2 ori la fiecare 3 zile ajunge cand e rece afara. Vara in fiecare zi doar nu faci baie pe corp si lasi parul ud cu apa. Nu e bine dusul sau baia in fiecare zi pentru ca sampoanele si lotiunile de igienizare pentru corp contin chimicali care dauneaza in timp la organism asa apar boliile precum cancerul etc. Moderat e mai bine si mai extinzi durata de viata cu cativa ani. Vara nu avem de ales facem exceptie si facem la 2 sau 1 zi baie daca ai transpirat sau ai tras greu la munca.

| christine99 a răspuns:

De 2 ori pe săptămână e ok pentru părul normal. Mai des de atât cred că are părul un dezechilibru.

| 01IonutGabriel08 a răspuns:

Este bine sa îți speli parul în fiecare zi (recomand dimineața când te trezești) dar poți sa îl speli si odată la 2-3 zile.

| Simpatic a răspuns:

E in functie de tipul de par.
Parul gras se spala cat mai des e lesne de inteles de ce.
Banuiesc ca parul normal il poti spala 1 data la 2-3 zile iar cel uscat mai rar.

| ThyDoom a răspuns:

De câte ori ai nevoie. Sau de câte ori simți nevoia.

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, de 2 ori.
Dar daca faci sport zilnic, atunci este bine sa-l speli zilnic, sau la 2 zile.

| Adry05 a răspuns:

2, 3 maxim.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In fiecare zi, mai ales vara cand transpiri.