| bia3anca97 a întrebat:

De cate ori trebuie sa te speli pe cap pe saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Medicii dermatologi spun ca nu este bine sa te speli prea des pe cap, chiar daca ai parul gras, intrucat sampoanele si uscatorul de par determina glandele sebacee sa secrete cantitati si mai mari de sebumm. Deci de 2 maxim 3 ori pe saptamana poti sa te speli pe cap.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dermatologul indica sa te speli pe cap o data la 3 zile.

| Petronela a răspuns:

De 2-3 ori pe saptamana.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

De cate ori este nevoie.De exemplu eu cum am parul foarte gras, mi se ingrasa de azi pe maine, de exemplu ma spal azi si ma mai spal poimaine si tot asa, din 2 in 2 zile.Deci te speli pe cap de cate ori este nevoie, depinde de parul fiecaruia.Nici sa te speli in fiecare zi nu prea este bine.

| LorReen a răspuns:

De minim 2 oriwinking

| BabalGam a răspuns:

De 2 ori (cel putin asa fac domnisoarele )-eu ma numar printre ele