| MinniePearl a întrebat:

De cateva saptamani, mi-au aparut pe coapse niste dungi gen vergeturi.Si vreau sa recunosc ca am inceput sa mananc foarte des deoarece stau mai mult la calculator.Nu stiu cum sa scap de ele.Nu vreau creme si alte chestii vreau sa scap de ele pe baza naturala!

Răspuns Câştigător
| zzuuzzuu a răspuns:

Pentru a scapa de acestea trebuie sa faci sport. eu iti recomand aerobica. e distractiv si dai jos repedeplus ca scapi de vergeturi. poti sa iti aduni inca cateva prietene si sa mergeti impreuna happy funda? poti sa te dai si cu creme anti vergeturi

1 răspuns:
| AlecsMeeeh a răspuns:

Vergeturile se mai fac si din cauza deshidratarii, bea mai multa apa, chiar si daca nu ti`e sete. Apa ajuta si la slabit si e buna si pentru ten, dar si pentru par. Incearca sa faci miscare, daca tot stai la calculator cauta exercitii. Asa iti formezi masa musculara, iar vergeturile vor fi din ce in ce mai putin vizibile.