| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma cam ustura fata cand ma dau cu demachiant Doina? Dupa ce il sterg nu ma mai ustura, doar cand il am pe fata.Nu ma ustura tare si nu tot timpul! Funda

Răspuns Câştigător
| xAliya a răspuns:

Demachiantul Doina are o gramada de iritanti in el si de aceea te ustura fata(cauta pe net un dictionar de ingredient si cauta fiecare ingredient si vei vedea cat de daunator e acel demachiant pentru tenul tau).Cel mai bine ar fi sa l inlocuiesti cateva demachiante bine formulate:Farmec demachiant bifazic pentru ochii si buze, apa micelara L`oreal, apa micelara Bioderma, Demachiant cu migdale si echinaceea Farmec, si demachiantul bifazic de la Balea(se gaseste in Dm).

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te ustura nu ar trebui sa te mai faci cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema ta pare foarte complicata si, cu toate ca nu ma prea pricep la cosmetica, as indrazni sa iti dau un sfat: SCHIMBA DEMACHIANTUL!

Zic si eu, nu dau cu parul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate contine alcool, iar tu ai pielea sensibila.

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns:

Poate tenul tau nu il suporta

| TeuzaTeo3 a răspuns:

Demachiantul Doina contine multe chimicale care dauneaza pielii si eu il foloseam fana imi apareau cosuri pe toata fata si bubite care ustura.Dar le'am tratat...Eu iti recomand sa iti schimbi demachiantul... poti Incerca un demachiant de la Avon (Nu stiu cum se numeste)..Eu pe acela il folosesc si nu mai am probleme laughing :* Fundita? :*laughing