| Elmma9 a întrebat:

De ceva timp am inceput sa folosesc "minunatul ulei de ricin".In perioada in care l-am folosit nu-mi cresteau deloc unghiile.Asa ca m-am oprit din a-l mai folosi.
Dar observ ca, de cand ma dau cu acest ulei nu-mi mai cresc unghiile.Adica s-au oprit la un anumit nivel si asa stau de vreo cateva saptamani...:\
Ce as putea folosi ca sa-mi creasca din nou?puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Dar cu uleiul de ricin nu te dai pe unghii... cel mai bun tratament pentru unghii e cel cu B5 de la farmec. In rest incearca sa nu te dai cu oja cateva saptamani, sa te dai cu crema de maini si unghii (de ex cu glicerina) in fiecare seara si sa iti incalzesti putin ulei de masline in cuptorul cu microunde (sa nu fie fierbinte!) si apoi sa iti scufunzi unghiile si degetele acolo pentru 5 minute odata pe saptamana.
Exista si produse speciale pentru cresterea unghiilor de la majoritatea brandurilor de pe piata, dar sincer nu stiu cat ajuta pentru ca nu am incercat.
http://therhythmofheels.wordpress.com/......autohtone/
astea sunt unghii mele acum : http://therhythmofheels.files.wordpress.com/2012/05/dsc02765.jpg deci vb in cunostinta de cauza :P

| MissxD a răspuns:

Uleiul asta se foloseste pentru par din cate stiu eu! Puteai sa iei un tratament special pentru unghii. Curata-le bine, tine-le in apa calda si asteapta pana mai cresc happy exista tratamente pentru unghii pe care le poti gasi de exemplu la farmacie. Sau in reviste de cosmetica (Avon)

| Sunshine18 a răspuns:

Si eu am avut problema astastraight face
si mi-am luat crema de maini si si-au mai revenitthinking