| SCRD a întrebat:

Buna!batting eyelashes
De ceva vreme am scapat de caderea parului si acum alta problema straight face. fac matreata de la orice sampon. le'am incercat pe toate si nu stiu ce sa mai fac thinking Va rog ajutati-ma puppy dog eyes :-s

Răspuns Câştigător
| asdfghjklș a răspuns:

Incearca cu sampon de urzica.Si eu fac matreata de la majoritatea sampoanelor cu cel de urzica imi trece.

11 răspunsuri:
| Patricia a răspuns:

Cel mai probabil faci matreata ca le schimbi des...
Ai incercat Head and Sholders?
Ala e bun pentru matreata... cel putin, pe mine ma scapa de ea cand aparerolling eyes

| madaa a răspuns:

Poti sa iti faci un peeling cu zahar dupa ce iti umezesti scalpul pui zahar si freci pe scalp bine bine dupa care vrei vedea c aai scapat acelasi lucru am sfatuito si pe o colega si a mers nu are rost s ate complici cu sampoane alte chestii este ca si un peeling corporal ala te scapa de celulele moarte asta de matreata mult succes :*happy

| xJelenaTrueLove a răspuns:

Mergi la farmacie si cere un sampon special pentru matreata.nu este foarte scump si face foarte bine vei vedea.

sper ca te-am ajutat oarecum.

| Adela50 a răspuns:

Ai incercat samponul Dan Free? Asa faceam si eu matreata din orice si acum nu mai fac. Incearca=l si o sa vezi rezultatele https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10019219

| Patriii a răspuns:

Clear ai incercat?
daca da si nu ti-a mers, incearca cu produse naturiste sau mergi la un dermatologhappy

| Anddrea a răspuns:

Ceaiul de urzica e bun sau clateste-te cu otet amestecat cu apa.
Totusi, cum ai scapat de caderea parului? big grin

| SCRD explică:

Va multumesc tuturorbatting eyelashes!
Am scapat de caderea parului aplicandu'mi o masca cu 4 linguri de ulei de masline si 2 de miere. la fiecare spalare.
:*

| Alinnutza07 a răspuns:

Incearca sa te speli cu otet si apoi sa clatesti bine si o sa sscapi de mirosul neplacut happy

| totEU_9066 a răspuns:

Dar apa pe care o folosesti ai schimbat-o? incearca sa te speli doar pe cap cu apa plata si vei vedea rezultatulwinking eu am patit la fel dar din cauza apei happy

| LaDiva a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Am trecut de la un fel de sampon la altul. Am ramas la Fructis anti-matreata. Nu a mers din prima, dar dupa o luna doua e mult mai bine. Dar Clear ar fi mai bun.

| RandyOrton90 a răspuns:

Poti sa incerci orice sampon dar nu o sa aiba efect.
Cand te speli trebuie sa iei putin sampon si sa faci multa spuma ca sa acoperi tot capu si cand te clatesti trebuie sa dai cu multa apa PESTE TOT! Sper ca ti-am fost de ajutor big grin Funda?