| AdorTPU a întrebat:

Buna!
De curand am primit o bratara 925 silver.Dar nu scrie nicaieri daca e reflection (nu se inegreste) sau sterling (se inegreste).Cum as putea sa-mi dau seama ce este?
Si mai vreau sa stiu daca exista vreo solutie de curatat foarte buna in caz ca mi se inegreste in timp.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argintul de regula face patina (se innegreste) dar cel marcat 925 este mai aproape de puritate si patineaza mai greu. In functie de modelul bratarii, uneori este mai frumoasa patinata. Presupun insa ca este din modelele noi. Se curata simplu cu... pasta de dinti. Dar trebuie intretinut periodic, nu astepta sa se faca neagra de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru fundita.