| Butterfly29 a întrebat:

Am primit de curand o bratara, si ștanță scrie Italy s 925. E de argint sau nu?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

O sa iti spun cum verific eu daca ceva e din argint.ia bratara respectiva si incearca sa "zgarii"un perete cu ea. daca linia facut de bratara e gri...si il"zgarie"e din argint.linia va parea ca una facuta cu un creion. daca nu...inseamna ca nu e.

5 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Am vazut si eu pe ceva din argint scrie 5 925, stie cinrva ce e cu 5-ul?

| Butterfly29 explică:

Da dar pe ea scrie s925, "s"-ul ala ma pune la indoiala de calitate sau daca chiar e argint...

Răspuns utilizator avertizat
| Cristiana_Radu_1962 a răspuns:

Este Pandora. s925 este simbolul mai vechi al firmei Pandora.

| AndraP a răspuns:

Am si eu un inel tot cu S925. E argint sigur, S-ul e acolo pentru ca bijuteria e din strainatate(dovada de import)... pe google gasesti asta : http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20091120133900AAzvZHA