| etmiky a întrebat:

de curand m`am pensat, am 14 ani, si chiar cred ca arat bine pensata straight face mama nu este de acord cu asta, tot imi spune ca nu`mi sta bine si ca sunt mica si din astea straight face dar nu o face numai ca sa nu ma mai pensez, credeti ca e bine sa ma pensez la 14 ani?

Răspuns Câştigător
| killerkiss a răspuns:

Si eu tot la 14 ani m-am pensat. La inceput am intrebat-o pe mama daca ma lasa si a zis ca nu. Si am facut-o fara voia ei. Si pana la urma i-a placut si a ajuns si ea sa se penseze. E normal sa te pensezi pentru ca suntem fete, femei si trebuie sa aratam bine. Asta e parerea mea. In plus acum la 14 ani incepi sa descoperi...sa ai iubit si din astea deci e ceva normal ca te'ai pensat. Stai linistita ca si mama ta va intelege. Dai un pic de timp sa se obisnuiasca cu ideea.
Sper ca te'am ajutat. :* Succes :X

16 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

De ce nu ar fi bine? E chiar indicat. Pensatul nu numai fa ofera mai multa frumusete sa zic asa, dar ofera un aspect ingrijit.

| Ramonaaaa a răspuns:

Da, este ok sa te pensezi de la 14 ani.Eu am inceput cu un an mai devreme ca tine.Mama ta, va accepta in timp ca ai crescut plus ca atunci cand ai o forma bine definita a sprancenelor fata iti este luminata, ochii iti sunt scosi mai mult in evidenta, etc.

| Adișa_9127 a răspuns:

Eu ma pensez de la 11 ani pentru ca asa imi cerea"cariera" de fotomodelhappy. Deci nu as avea nimic impotriva si la 14 ani vorba aia te mai uiti si tu dupa un baiat si el dupa tinelaughing. Numai bine pa-pa:*

| luiza a răspuns:

Nu cred ca este o varsta de la care sa incepi sa te pensezi, si ai totusi 14 ani... daca deja te-ai pensat asta este! Ai grija sa-ti pastrezi tot timpul ingrijite sprancenele, ca mama ta se va obisnui cu timpul.

| Cherry a răspuns:

La 14 ani sa te pensezi?straight face

| Babs a răspuns:

Este varsta potrivita. Eu am 15 ani si numai eu m-am pensat si imi ador sprrancenele:X

| Babs a răspuns:

Sunteti comunisti dea dreptul! La cat sa se penseze la 20 de ani sa fie bufnita si sa nu se uite nmeni la earolling on the floor

| OrangeJuice a răspuns:

Asa zicea si mama la inceput.Probabil ca nu e obisnuita cu tine pensata.O sa-i treaca.Acum,mama se ofera sa ma penseze, iar la inceput era revoltata.

| HotChoclate a răspuns:

E normal.Doar nu ai sa stai asa.nu aveai cum sa te simti tu bine in pielea ta. Daca te ingrijesti:te pensezi, epilezi nu inseamna ca esti vulgara sau exagerata pentru varsta ta.Eu ma pensez de la 12 ani.pentru ca aveam nevoie.Pana la urma e si rusinos, ajungi sa fii subiect de ras.

| Ladybuug a răspuns:

Eu iti zic un lucru. Degeaba iti spune mama ta ca nu arati bine pensata alea alea... pentru. ca daca acum te-ai pensat si nu te mai pensezi in continuare o sa arati mai rau ca inainte sa te fi pensat big grin. si varsta e potrivitahappy.

| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Si eu am aproape 14 ani si si eu as vrea sa ma pensez.happy
Eu nu vad nimic rau in a te pensa deja deoarece nu mai estimica.In plus arati mult mai bine pensatahappy
Sper ca te am ajutat:*

| troller2103 a răspuns:

Eu am 12 ani si ma pensez de anul trecut`big grin mama nu era de acord la inceput` caci nu mi-am facut spancenele la fel` happy dar acum nu mai are nimic impotriva happy

| madutza2468 a răspuns:

Mie sincer mi se pare normal sa te pensezi la varsta asta...pana la urma pensatul face parte din "a te ingriji". sincer eu am inceput sa ma pensez de la 12 ani.acum depinde de fiecare fata. daca arata-i bine si nepensata nu era musai sa te pensezi.

| Kitty3 a răspuns:

Am o colega care se penseaza de la 11 ani

| Alynutza_2085 a răspuns:

Si eu am 14 ani si eu de la 13 ani m`am pensat si chiar mama mea m`a pensat doar i-am zis daca pot sa ma pensez si a zis ca da dar sa ma penseze ea deci nu am avut nicio problema... acum depinde de fiecare mama

| Butterfly23 a răspuns:

Da mi se pare normal sa te pensezi daca ai nevoie si ai sprancene mari.