| 10011993 a întrebat:

de curand m-am vopsit suvite blonde cu Wellaton. Pentru ca m-am decolorat, tipa de la salon mi-a recomandat fff multe produse pentru ingrijire si intretinere. iata o lista:
-sampon si balsam elseve cu laptisor de matca
- masca de la kallos cu placenta
-sampon Silver-reflex de la kallos
-si inca un tub cu tratament din acela care se da dupa vopsire( un fel de balsam) acesta de la Pantene cu care mi-e zis sa ma dau odata la 2 saptamani
Mi-am cumparat toate aceste produse, insa intrebarea mea este: Cum si la cat timp trebuie folosite aceste produse?
adica eu stiu ca la o spalare cu sampon este suficient sa folosesc o masca sau un balsam... dar daca folosesc numai balsamul si samponul cu laptisor de matca...cum si cand mai utilizez si celelalte produse? astept sfaturi si pareri:*

2 răspunsuri:
| yournameplease a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa folosesti intai samponul Silver si cu masca iar dupa ce se termina folosesti samponul si balsamul cu laptisor de matca. Dar nu uita de la inceput folosesti balsamul de la Pantene din 2 in 2 saptamani.

| Puchi a răspuns:

Samponul si balsamul se foloseste la fiecare spalare. Masca o poti folosi o data pe saptamana. Iar samponul reflex, depinde cat de tare vrei sa se observe reflexiile, normal se foloseste o data pe saptamana si se tine o jumatate de ora in par dupa care se clateste bine cu apa.