| Anaasstasssssiaa a întrebat:

De fiecare data când ma machiez și îmi întind parul cu placa, partea din fata a parului începe sa devină uleioasa, din cauza la make-up. Ce pot sa fac? Nu găsesc o rezolvare

4 răspunsuri:
| Clytia a răspuns:

Nu cred că machinajul e de vină, ci placa. Dacă te îndrepți mereu cu placa, părul se îngrașă foarte repede, în special în partea din față.

| laSoledad a răspuns:

Nu mai pune des mana pe par. Si din cauza asta poate deveni mai uleios. Si redu datile in care te dai cu placa.

| Cduncfujndf a răspuns:

Încercă să îți întinzi mai întâi părul cu placa și apoi să te machiazi. Oricum părul devine uleios mai ales în partea de sus a capului. Rar o să vezi păr uleios pe la vârfuri, poate decât dacă e scurt?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Clytia):

Îmi îndrept parul destul de rar, maxim o data pe săptămână, la partea cu machiajul pot sa spun ca folosesc doar fond de ten, pudra, rimel și poate un ruj.