| Pisiii :x a întrebat:

Daca in fiecare zi imi intind parul cu placa, si noaptea mil impletesc... are vreun efect? Nu pot sta fara parul drept si vreau sa fie si sanatos, ce alte metode mai stiti in afara de impletirea parului.

6 răspunsuri:
| Casiana a răspuns:

Offfffff, daca mai aud de placa.Va deteriorati parul, de ce nu incerci sa ii dai prin tunsoare o forma si sa iti formezi un mod de a ti-l aranja care sa te avantajeze si sa renunti la placa, ca mai pierzi si mult timp facand la el...

| asdgfhresry a răspuns:

Nu stiu cum s-a intamplat ca mi-am impletit 2 codite, apoi coada impletita am facut-o cu placa. Si urmatoarea zi cand mi-am desfacut cozile, parul mi-era drept. Si mi-a ramas asa pana m-am spalat pe cap. Stii ca daca vrei parul drept, este un balsam la avon pentru par drept, cu 15 lei. Eu mi-am facut comanda azi. Nici eu nu pot rezista fara par drept.

| Alina a răspuns:

Si crezi ca impletirea parului are un efect benefic dupa ce il indrepti zilnic? Foloseste masti, sampon si balsam special pentru par usca si poate ar trebui sa mai renunti si la placa.

| georgik21 a răspuns:

Inainte sa te faci cu placa ar fi bine sa te dai cu un ulei special care protejeaza parul si nu costa nici foarte mult.Si cum a mai spus si Alina trebuie sa folosesti masti si sampoane foarte bune.Ai grija mai ales daca ai firul de par subtire.Nu ar trebui sa-ti indrepti parul mai mult de2-3 ori pe saptamana, pentru ca stiu o fata care se facea zilnic si a inceput sa'i cada foarte mult par, ea avea si asa parul rar si subtire si acum se vede aiurea ca are locuri la radacine unde a inceput sa cheleasca.Trebuia sa fi foarte atenta cu placa si nu abuza! Bafta

| BabyLove_7970 a răspuns:

Pentru Andreutsa... mi-am luat si eu balsamul de la avon pentru par drept acum cateva luni. Este bunicel pentru mine ca nu am parul` foarte ondulat dar nici drept drept, dar rezultatele nu se compara cu cele de la placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul intotdeauna este mai bine sa stea liber.nu in coada.