| Ex0id200 a întrebat:

De fiecare data cand merg sa imi trag mustata cu ceara imi apar multe broboane la gura ziua următoare sad M-am si exfoliat cu o ora inainte sa ma epilez și tot nu inteleg care e cauza. Oare sa fie de la gelul calmant pe care mi-l aplica dupa ceara? Poate imi astupa porii? Cum pot sa scap de bubite sau cum pot sa le previn?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Exfolierea agreseaza tenul si nu trebuie facuta chiar inainte de epilare. Parerea mea e ca ceva provoaca o alergie, ori ceara ori gelul pe care ti-l aplica. Ai putea sa incerci in alta parte.

| Justme79 a răspuns:

Buna esti mai sensibila tu si faci un fel de alergie cel mai bine este sa folosesti imediat dupa aceea o crema ...sau poate sa nu fie produsele de calitate pe care le foloseste nu stiu ce sa iti spun...