| Coryna1234657809 a întrebat:

Dupa ce ma epilez(crema) imi raman niste bubite rosii. Stiti cum pot sa scap de ele? Si cum sa le previn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Daca iti face probleme, nu mai folosi acea crema. posibil sa te irite.

incerca alta modalitate

| fatacarecusigurantanuteprivestecanddormi a răspuns:

Eu una am o piele extrem de sensibilă și îți cunosc durerea :'(. Depinde cum ție pielea. De poate după ce termini cu epilatul materialul pantalonilor sa te irite. Poarta niște pantaloni foarte scurți și stai într-o camera mai rece. Mai este o metoda dar nu știu cât de eficientă e. Nu am mai incercat-o. După epilare pune pe piele hârtie igienică îmbibată în apă rece. Sau ai putea căuta niște creme.