| deutzanico a întrebat:

De la un timp, dupa ce imi depilez mustata cu benzi de ceara, am observat ca acea zona este mai alba ca restul fetei si, deci, inestetica. Puteti sa imi dati un sfat cum as putea sa fac zona aceea de piele sa fie de aceeasi culoare cu restul tenului.

4 răspunsuri:
| SheWasHere a răspuns:

Trebuie să ai grijă să dezinfectezi zona — se găseste la farmacie un unguent numit Baneocin cu dubla actiune: previne formarea microbilor si ajuta la regenerarea pielii. Este si sub forma de pudră.
Il aplici dupa ce te epilezi.
Este foarte bun si se foloseste in mai toate saloanele.

| speşăl a răspuns:

Te barbieresti cu lama sau aparatul (in cazul in care gasesti o lama atat de mare si ascutita sau un aparat cu motor de 1.5 m3) laughing

| PuffyPuffulete a răspuns:

Pai te poti da direct cu o crema depilatoare... funda?

| Maria84s a răspuns:

Dupa ce te epilezi, te dai cu un ulei special dupa epilare sau o crema in zona unde te-ai epilat?
www.cosmetics-online.ro