| DeepEyesClaudia a întrebat:

De ceva vreme ma epilez cu lama in zona de deasupra buzei ("mustata"). Problema e ca de cateva saptamani zona pare mai deschisa la culoare decat restul fetei si atrage atentia, ca si cum as avea "mustata". Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Adelina102 a răspuns:

Nu ti-o mai lua cu lama ca firul de par se va intari si va arata ca la barbati plus ca va fi tot mai deasa.Eu mi-o iau cu penseta, stai linistita ca nu doare.Primele 2 fire doare ca dupa aia iti amorteste zona si nu-ti creste repede.Mie imi creste vizibil in 2 saptamani. fundita?big grin:X

3 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Nu mai face greseala sa te faci cu lama in zona mustatii,deoarece parul se innmulteste si se intareste si o sa ai mustata ca barbatii n cativa ani.Fa-te cu ceara, e cel mai bine si mai raid, cat despre pata de culoare acoper-o cu fond de ten sau incearca cu autobronzant.Si eu am mustata, dar n-am dat-o niciodata jos

| asdgfd a răspuns:

Poi eu as zice sa o lasi sa creasca si dupa sa te epilezi cu crema sau cu ceara dar nu te mai face cu lama

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Pai nu te mai lua cu lama pentru ca nu e bine.ia`te cu penseta desi e dureros.sau cu ceara.