| karavakia a întrebat:

de vreo 4 ani am cunoscut un baiat cu 2 ani mai mic decat mine, ne vedem destul de rar adica doara vara, de unde stiu daca ma place.adica tot timpul trece pe langa mine, imi zice iubita( dar asa zice mai multor fete...) da marog, se comporta frumos cu mine, glumeste cu mine, rade cu mine...inseamna ca ma place?

Răspuns Câştigător
| pinkitty a răspuns:

Pai si eu am avut aceeasi problema si am aflat ca acel baiat ma considera doar o buna prietena deci nu cred ca te place daca e aceeasi poveste ca a mea, eu l-am intrebat deci poate ai putea sa pui pe cineva sa intrebe mai ocolit daca te place. Eu l-am intrebat stiu ca nu e prea feminin, dar... ma rog sper ca te-am ajutat macar putin

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fii si tu mai realista, doar singura spui ca apelativul "iubita" este daruit tuturor celor de sex feminin--- asemenea, comportamentul placut! Comportamentul de curtare, specific masculin, se adreseaza doar unei singure persoane feminine nicidecum la toate femeile! In momentul in care "receptionezi " semnale comportamentale cu o "singura adresa ", abia atunci ai dovada ca te place!

| gabytza387 a răspuns:

Se poate... poate i este teama sa faca el pasu... fal tu atunci

| karavakia explică:

Da dar nu se poarta frumos cu toate fetele, unele glume le face doar cu mine, si nu e la fel de amabil cu toate fetele doar ca le zice iubita...atat,in rest cu mine se poarta frumos, cu mine petrece mult timp, ii place sa ma tachineze...