| Adela_Anca_1997 a întrebat:

Hei. In liceu cu mine este un baiat foarte frumos, si foarte popular. Pana acu o luna nici nu ma baga in seama, acum se comporta foarte frumos cu mine. Ma asteapta pe sala, cand ne vedem ma pupa, ma imbratiseaza, ma ciufuleste etc. Vorbim mai mereu. Asa, el e genul de baiat care sta cu mai multe fete, cand ma pupa pe mine el avea iubita. A zis ca vrea sa ma sarute, nu stiu cum sa-l sarut, si daca ii zic va rade de mine, pentru ca el e popular, poate sa aiba orice fata vrea el. Imi e frica sa nu-si bata joc de mine, sau daca il sarut sa nu rade cu altii de mine ca "Uite aia nu stie sa sarute". Problema mea e:1. Nu stiu sa sarut si nu stiu ce sa fac, sa stiu
2. Ce ma sfatuiti sa fac, sa mai vorbesc cu el, nu stiu. Poate voi aveti experienta. Va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| ana2205 a răspuns:

Din fiecare experienta inveti ceva... daca vrea sa te sarute, foarte bine, lasa-l sa o faca, o sa-ti dai seama atunci ce trebuie sa faci, iar daca nu ai scuza ca nu te asteptai, ii spui ca esti putin mai timida. Daca iti place tipul macar ai satisfactia ca primul sarut a fost cu cineva pe care il simpatizezi.
Eu zic sa vorbesti cu el, nu ai nimic de pierdut. numai asa iti vei da seama ce vrea de la tine.

| SkyPilot a răspuns:

Cauti bataia de joc cu lumanarea. Genul asta de baieti isi povesteste in general aventurile celorlalti.
Cauta-ti un baiat care sa fie al tau. Poate ca nu saruta atat de bine, dar te vei simti mult mai bine cu el.

| Adela_Anca_1997 explică (pentru SkyPilot):

Dar m-am atasat mult de el straight face Si nici nu stiu ce sa fac, pentru ca m-am indragostit de el, si e in liceu cu mine straight face Il vad zilnic, nu pot sa stau mereu in clasa sa nu il vad.

| SkyPilot a răspuns (pentru Adela_Anca_1997):

Este viata ta, iti faci singura alegerile.
Daca vrei sa il lasi sa te sarute, nu o face la scoala. Pune-l sa te invite undeva. Poti sa ii spui ca este primul tau sarut, daca e un baiat de calitate nu va rade de tine, se va simti bine ca l-ai ales pe el. Ai insa grija, nu este o idee buna sa mergi mai departe de atat.

| JokerDeaD a răspuns:

Mai bine iti gasesti un baiat mai frumos si nepopular, mult mai de treaba, care nici el nu a avut primul sarut si cred ca totul o sa fie bine, acum depinde doar de tine big grin

Cu ceea ce ai spus tu, s-ar putea sa se intample acum depinde de el cat de mult poate sa impinga limita nesimtirii.