| printesagumita12 a întrebat:

Bunalaughing deci, de curand m-am vopsit bruneta(a fost prima data când m-am vopsit) in rest am mai avut șuvițe blonde dar s-au dus in timp. Ideea e ca am auzit de colour B4 și voiam sa va intreb dacă e bun, dacă pot sa ajung la culoarea mea naturală adica la un saten. Plus ca as vrea sa stiu dinainte dacă îmi distruge parul sau nu..va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu mai stiu ce e B4 dar cred ca e un decapant.
In orice caz, negrul e foarte pacatos, il poti scoate din par doar cu decapare. Gasesti asemenea produse decapante, cauta pe net, eu nu mai stiu cum se numesc.
Daca se va arde depinde de structura firului tau. E normal sa se distruga putin pentru ca il supui unor tratamente agresive si parul e de fapt un lucru mort de care trebuie sa ai grija.
Altele isi fac decolorari peste decolorari si nu isi dostrug parul si altele isi pun putina vopsea cu decolorant si deja trebuie sa il taie.
Deci dupa ce folosesti aceste produse si scapi de negru, fa-ti masti cu uleiuri (de care vrei, de masline, de cocos), stai minim 3 ore cu uleiul in cap si fa masca asta cel putin o data pe saptamana. Astfel parul isi va ma reveni.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, daca ai pus deja negru pe par, pentru urmatoarele 4-6 luni, nu mai poti schimba culoarea, ca nu-ti iese nimic.
Ca sa ajungi din nou la saten, va trebuii sa faci o decolorarea fortata, care iti va arde parul si nimeni nu-ti va garanta ca va iesii ceva frumos, in final.
Practic, pigmentul de negru nu iese cu nimic, decat in timp, prin zeci de spalari.
Ia o pauza acum, pana la toamna si mai vezi tu atunci, daca se vrei sa te vopsesti cu alta culoare.

| Iote a răspuns:

Nimic nu iti mai readuce culoarea naturala daca te-ai vopsit cu o vopsea permanenta. Poti doar sa lasi parul sa creasca si sa tai partea colorata acum. Ar mai fi varianta decolorarii si a revopsirii, dar chiar si la salon, risti sa iti distrugi parul. Decolorantul arde rau. Alege.

| printesagumita12 explică:

Naspa ca nu eram blonda
uof?