| auroraa a întrebat:

Buna ^_^ deci vreau sa aflu cite ceva despre piercingul in limba, pentru ce care si-au facut? cum a durut? v-a incurcat sa vorbiti? dupa ce il scoti cit de mare ramine gaura? ce trebuie sa maninci in primele zile? e posibil ca de ex. parintii sa nu il vada? ce riscuri sint? merci anticipat

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Exista riscul sa iti pierzi simtul gustului pentru totdeauna.
Arata oribil.
Gaura ramane destul de mare.
Toti te vor considera o ciudata ^-^
Doare destul de tare.
Nu e posibil sa nu il vada parintii.

Eu zic sa nu iti faciwinking

| XkkOOjs a răspuns:

Am avut de 3 ori piercing in limba. De durut asta depinde de la om la om. Pe mine nu m-a durut mai deloc, mi l-a facut un prieten fara anestezic si alte chestii. Eu unul nu ma incurcam cand vorbeam, depinde si de tija piercing-ului. Recomand tija lunga, fiindca ti se umfla limba maxim 1 saptamana daca e facut corect. Dupa ce il scoti se astupa, daca il ti mai mult de 6 luni va ramane o gaura, dar nu mare, insesizabila.Am putut manca orice am vrut, de la caramele pana la ciorbe. Riscurile nu merita sa ti le asumi. Le spui ca vrei sa iti faci. Daca sunt de acord bine, daca nu nu. Nu se merita sa te certi cu ei. Incearca sa ii faci sa te lase.

| nimenii007 a răspuns:

Hey! Buna! Am piercing in limba de 2 saptamani! Nu doare deloc cand ti`l face. Iar eu am mancat chiar din prima zi sa nu`si de`a seama parintii! sunt foarte incantata de el! Poti sa-ti pui nu asculta gura lumii. mie nu mi s`a infectat pentru ca: ma spalam pe dinti de 3 4 ori pe zi! imi clateam gura cu apa rece mereu dupa ce mancam! si nu am probleme! Fa`ti stai linistita:X