| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! Am o problema: Acum ceva timp i-am zis mamei ca vreau sa ma inscriu la cursuri de balet si dansuri moderne(2 in 1) si nu m-a lasat. I-am spus ca ma vor inscrie cu sau fara voia ei, asa ca am facut-o, mai ales pentru ca-mi pot plati singura cursurile(50 lei). Maine incep cursurile si nu prea ma descurc in orasul in care le voi lua, asa ca as vrea sa mearga mama cu mine. Cum sa ii zic ca m-am inscris? Stiu sigur ca o sa faca crizex_X. P. S: Am 16 ani!
Dau funda celui mai bun >raspuns!big grin

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @FloryDanyelle! Eu cred că ar trebui să stai de vorbă cu mama ta foarte serios, să-i explici că este pasiunea ta, să-i spui de asemenea că decât să bați drumurile în cine știe ce anturaje e mai bine să ai o astfel de activitate, că așa are și ea liniștea că ești în siguranță. Îi spui că vrei să mergi cu ea nun numai că nu te descurci prea bine în oraș ci că vrei să vadă chiar ea unde mergi. E bine să discuți toate astea cu mama ta, crede-mă ea nu se opune decât pentru faptul că-și face griji pentru tine. O rogi să te însoțească, îi spui că aceste cursuri nu te împiedică să înveți, dimpotrivă, te stimulează.
O zi cu zâmbet să ai și mari succese!

| ioana1704 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu tatal tau...

Răspuns utilizator avertizat
| iraida84 a răspuns:

Mda,cam naspa.mama ta ar trebui sa inteleaga care sunt pasiunile tale.ar trebui sa te lase.eu zic sa discuti foarte serios cu ea si explica-i ca ti le poti plati si singura, doar sa mergi.este un lucru foarte frumos si banos, si mai ales daca incepti de mica, e in avantajul tau.incerca sa vb si cu tatal tau,vezi ce parere are el, poate o va convinge pe maicata.dar din ce motive nu te lasa? daca nu sti intreaba la eavb frumos, asta te va ajuta.bafta muulta

| ursuletzultau a răspuns:

Vb cu o pers care sti tu sigur ca o poate convinge pe mama ta
funda

| Mitrus_Sorin_1979 a răspuns:

Hei cursuri de dans aici
www.firstdance.ro