| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
De câteva săptămâni mă macină o idee. Iubesc să dansez. Când sunt în casă mă trezesc dansând, afară la fel. Ce să fac? Am 15 ani și din cauza școlii ar putea să fie greu pentru mine să încep din nou cursurile. M-am lăsat acum 2 ani tot din cauza asta. Cum balet, mama nu m-a lăsat să fac, pentru că ea a făcut și știe cât de greu este, vreau alt gen de dans. Oricum, știu că balet nu voi mai putea.
Întrebarea este, credeți că mai are rost să mă însciu la niște cursuri?

5 răspunsuri:
| borntotwerk a răspuns:

Da,du-te la cursuri de dans..mai ales daca sunt in orasul tau! si mie imi place sa dansez.dar in orasul meu nu se fac..sau sunt prea scumpe.sad te pupkiss

| Anca4747 a răspuns:

La fel ca in cazul meu, ti-e greu sa te tii de pasiunile tale din pricina timpului. Daca dansul te face fericita, daca e pasiunea ta, ar fi mare pacat sa nu faci nimic in legatura cu asta. Recomandarea mea e sa te duci, macar o data pe saptamana. Un curs de dans tine in jur de doua ore, nu? Sambata sau duminica, dimineata sau seara, oricand ai tu timp, du-te. Dozeaza-ti timpul si ai sa vezi ca nu iti va parea rauhappy Mai ales ca acum, cu toate orele si cu stresul de la scoala, avem nevoie de putin timp pentru noi si placerile noastre. Asadar, din toata inima iti spun sa reiei cursurile de dans, daca nu e imposibil. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Da, sigur ca mai are rost sa te inscrii.
Si eu am fost la dansuri si m-am lasat tot din cauza scolii, ca nu mai aveam timp
Poti sa dai la un curs de dans sportiv sau dans hip hop (mi se pare foarte interesant)
Sper ca te-am ajutat happy!

| TeodoraStef a răspuns:

Buna, intra pe www.brevis.ro sau cere un sfat profesionist la office@brevis.ro

| DenisaAdina a răspuns:

Da daca chiar iti placewinking